Як мотивувати дитину

мотивація дитини при онлайн навчанні

«Примусити можна, але краще він, як і ти, знайде свою дорогу». Це сказав один чоловік батькові  про його сина. Погодьтеся, тут відчувається прийняття та повага до дитини – як до особистості й унікальної людини. З такої фрази ми почнемо наше поглиблення у тему: «Як мотивувати дитину?».

4 психотипи особистості

онлайн освіта

Безперечно, діти – унікальні, але мало лише знати це.  Надзвичайно важливо навчитися жити з цією унікальністю і приймати її з повним усвідомленням. Нарешті те застаріле бачення а-ля «дитина – білий лист» пройшло, і ми знаємо, що малюк, якого нам щойно дав акушер-гінеколог, то вже є певний темперамент і вдача.

Кожна дитина – неповторна, зі своїм набором якостей характеру та реакцією на світ. Все ж таки ми можемо виділити 4 основні психотипи дітей, використовуючи класифікацію «Диск», яка вже є підлаштована під дитяче сприйняття.

Що ж ми маємо? В основі даних типів особистостей лежать 4 тварини – 4 психотипи.  До речі, дуже вдала паралель саме з тваринами, адже з самого дитинства через мультфільми у дитини вже формується певне уявлення світу. Хоча часто є певна асоціація з тваринами – чи то погана, чи хороша – важливо розуміти, що не існує хорошого і поганого типу особистості. Кожен з них має як суб’єктивно легкі, так і складні сторони. Що ж, давайте вже перейдемо до найцікавішого – будемо розбирати.

1 Тип – Лев 🦁


Як їх описати? Дійсно дуже цілеспрямовані діти. Вони завжди мають на все свою думку навіть при відсутності достатньої кількості знань.

Ці діти впевнені в собі, вони не бояться людей старшого віку, тому не соромляться з ними говорити. Легко йдуть на контакт з більшістю однолітків. Проте, леви нетерпеливі, адже хочуть все й одразу. Даний тип бачить ціль і не бачить ніяких перешкод. 

Леви хороші лідери, які можуть об’єднати людей і точно доведуть їх до цілі.Їх сильні сторони – воля, пригодницький дух та купа безперервної енергії.

В чому ж може бути проблема, якщо все так яскраво? Про таких дітей говорять:  «володіє всією родиною».Леви часто бувають агресивні, тому іншим типам здається, що вони завжди зляться. Крім того, особливість левів – вони не здатні довго ображатися, адже швидко заспокоюються.

Отже, чим мотивувати? Однозначно спортом, адже це досягнення цілі у змаганнях і можливість бути першим.Якщо не дитина не захоплюється спортом, а більше полюбляє навчання – олімпіади є чудовою альтернативою.

Плюс до всього, діти-леви досить добре вживається з куницею. Оп, ми поступово перейшли до наступного типу.

2 Тип- Куниця 🦦


Дитина, наділена таким темпераментом, любить бути в центрі уваги. Куниці відкриті та світлі діти. Для них нова людина – новий друг. Ці діти приносять свято скрізь, де вони є. Куницям тяжко бути самим, адже вони  постійно потребують спілкування. Досить часто у дітей стаються різкі нічим не аргументовані перепади настрою. Як наслідок – обіцяють багато, але майже все забувають. Вони не люблять інших куниць на своїй території, адже тоді увага може перейти на їх конкурента.

Чим мотивувати? Звісно ж признаннями. Важливо говорити слова мотивації не тихо в кімнаті, а відкрито при людях. Наприклад, на святі за столом, коли вся увага буде на дитині.

3 тип – Ретривер 🐕‍🦺


Протилежність попереднім двом психотипам. Ці діти завжди готові допомогти, вони надзвичайно вірні. Можна навіть сказати, що допомога іншим – це їх натхнення. Ретривери мають мало друзів, але віддаються у дружбі на 100% і чекають ідентичного у відповідь. Даний тип не може говорити «ні», тому досить часто це є проблемою. Мабуть, не існує дитини, яку можна легше образити, адже їм часто складно захищати свої інтереси. Їх сім’я – дійсно велика цінність. Ретривери люблять присвоювати речі собі і оберігати особисті кордони, тому варто пам’ятати: їх чашка – лише їх чашка.

Що ж на рахунок мотивації? Як ми раніше сказали – не схожі на куниць, тому найкраща вдячність – один на один. Ретривери не оцінять слова подяки на публіці, адже для них є цінний саме контакт віч-на-віч.

4 тип – Бобер 🦫


Ось ці діти – перфекціоністи від тім’я до кінчиків пальців. Бобри люблять робити все якісно, тому, якщо вони взялися за щось – це точно буде добросовісно виконано. Діти фантастично запам’ятовують деталі, навіть ті, що, здавалось би, абсолютно не є важливими.

Бобри люблять порядок, але лише там, де вони хочуть: наприклад, у частині кімнати, яку вони самі вибрали. Концентруватися на деталях – це про них. Їм не треба читати моралі, адже вони самі занадто критичні по відношенню до себе. Бобри точно не багатозадачні.

Їх перфекціонізм часто шкодить навчанню, адже за якістю, вони не встигають зробити кількість. Наприклад, коли в школі є 15 предметів, а часу на виконання всіх ідеально не вистачає – для бобра – це неабиякий стрес. Також такі діти не люблять нове – консерватори ще ті.

Поради з мотивації від JAMMschool

Як мотивувати?

  • Дозвольте дитині відчувати себе в безпеці, коли він щось обирає.
  • Поважайте його вибір.
  • Обов’язково покажіть, як сильно ви цінуєте ту якість, яку він так намагається досягнути.
  • Допоможіть дитині зрозуміти, де ідеальна робота дійсно важлива, а де варто зупинитися лише на планці «добре».

Все ж головне правило мотивації – не так як би нам батькам хотілось, щоб мотивували нас, а відчувати індивідуальну потребу дитини, відповідно до її психотипу, і заповнювати її.

Важливо розуміти, що є риси характеру, з якими ми вже приходимо в цей світ. Вони даються нам вже з хромосомами від мами і тата.  Тому дійсно важливо прийняти дитину, як одне ціле з його темпераментом і зрозуміти, що не все можна змінити – куди більш цінно й важливо саме знайти у всьому свої плюси.